Teras Kapatma Çeşme

Teras Kapatma Uygulama Firmaları Çeşme

Müstakil konut veya sitelerde teras kat dairelerin teras kapatma talep görmektedir. Özellikle çatı katlarındaki müsait alanların bir çok sebepten kapatılmak istendiği görülmektedir. Teras kapatma Çeşme kış bahçesi ile kavram olarak karıştırılmaktadır. Teras kat bazen zemin üstü, bazen son katta yer almaktadır. Teras kapatma uygulamaları  Çeşme ilimizde az sayıda tecrübeli ellerde hayat bulmaktadır. Genelde dubleks teras katlarda ekstra yaşam alanı elde etmek için uygulanır.

Teras kapama
Teras kapatma sistemleri

Teras kapatma çatı sistemleri, teras kapatma camlama ve teras kapatma tavan uygulamaları zihinleri meşgul etmektedir.  Özellikle kullanım amacı ile doğrulanmış uygulama modelleri belirlenmelidir.

teras kapatma cm tavan İzmir
teras kapatma cm tavan Çeşme firması

Teras Kapatma Çatı Modelleri

Çatı sistemleri kurgusu, uygulaması ve finali ile her aşaması ayrı detaylar içeren bir süreçtir. Doğru çatının tespiti ve uygulanması çok önemlidir. Montaj yerine ve ihtiyaca göre çatı sistemi belirlenmelidir.

Teras kapama cam tavan ürünleri
Teras kapatma cam tavan seçenekleri

Bağlantı elemanları ile uzun ömürlü olması sağlanır. Ayrıca kullanım amacına bağlı seçenekler ortaya konulmalıdır. Teras kapatma çatı modelleri aşağıda incelemenize sunulmuştur.

Teras Kapatma Çeşme Demir Çatı Seçenekleri

Teras kapatma Çeşme demir çatı seçenekleri ürünleri ana malzemesi demir iskelet alt yapısıdır. Demir profiller bir kaç şekilde uygulanabilir. 4 şeçenek de uygulanabilen demir kutu profiller maliyet faktörüne etki ettiği için bütçe açısından dikkate alınır. Aşağıda ekonomik taşıyıcı demir iskeletten en pahalı demir taşıyıcı iskelet sistemine sıralamayı bilginize sunduk

teras kapatma demir taşıyıcı iskelet sistemi İzmir
Kış bahçesi demir taşıyıcı iskelet uygulaması Çeşme
Demir Çatı Demir Profil Çeşitleri

1- Boyalı demir kutu profiller

2- Boyalı ve antipaslanmış demir kutu profiller

3- Boyasız kumlama kaplanmış demir kutu profiller

4- Boyalı ve epoksi astarla astarlanmış demir kutu profiller.

teras kapatma demir pergola İzmir
Teras kapatma demir pergola yapımı Çeşme

Demir kutu profiller genelde bir kaç noktada kullanılır. Taşıyıcı profiller. genelde 80×80 (8 cm.), 100×100 kutu veya istenilen ebatlarda demir kolon olarak hazırlanır. Taşıyıcı demir kutu profiller 40×60, 40×80 ve 40×40 demir kutu profillerden oluşur. Gizli çatılarda alın profili 20×40 ve 20×30 demir profillerden yapılır. Aynı özellikteki profiller galvaniz profil olarak da kullanılabilir.

teras kapatma İzmir
Teras kapatma Çeşme firmaları
Demir Çatı Örtü Seçenekleri

Demir iskelet tamamlandı sıra üst örtü kaplamasına geldi. Bir çok malzeme seçeneği bizi beklemektedir. Her bir ürün kendi içerisinde faydası olduğu gibi uygulama sorunlarına da dikkat etmek gerekmektedir. Demir çatı örtü seçenekleri sırası ile

Cam balkon sistemleri ile teras kapatma İzmir
Teras kapama cam balkon Çeşme

Sandviç Panel Teras Kapatma Demir Çatı Sistemi

Sandviç Panel Nedir

Sandviç panel, yapıları dış etkenlerden koruyan, güçlü bir duruş için en pratik ve ekonomik çözüm sunan sistemdir. Sandviç paneller; modern, hafif ve dayanıklı yapı elemanları olarak, binaların çatı ve cephelerini kaplamak, yalıtımlı iç bölmeler veya soğuk depolar elde etmek için kullanılır.

Sandviç panel çatı örtüsü
Sandviç panel çatı örtü uygulaması

Yapınızın dört bir yanında ve çatısında yer alarak sizi dış etkenlere karşı koruyan sandviç paneller; iki ince yüksek yoğunluklu metal yüzey arasına, kalın ve düşük yoğunluklu yalıtım malzemesi doldurularak üretilir. Kendi düşük ağırlığına karşın yüksek yük taşıma kapasitesine sahip bu yapı elemanları, montaja hazır olarak kesintisiz hatlarda üretilir. Teras Kapatma Çeşme

teras kapatma
Teras kapatma sistemleri

Sandviç panel çatı örtüsü

Sandviç panel levha

Teras kapama pliseli perde renkleri

tymco-yapi-sistemleri

Bunun yanında yapının ihtiyacına uygun olarak kullanılan yalıtım malzemesi ile oluşturulan sandviç panellerin maruz kalacakları yüklere göre taşıma kapasiteleri de doğru hesaplanmalıdır.

Standartlara uygun olarak yapılan montaj sonrasında, sandviç panellerin ve aksesuarların yılda en az bir kere kontrol edilerek temizlik ve bakım işlemleri yapılmalıdır. Çevresel şartlar sebebiyle oluşan hasarlar ise zaman kaybetmeden onarılmalıdır.

kış bahçesi modelleri
Kış bahçesi görselleri

Yapılarınız için ısı, ses, su yalıtımının yanı sıra yangın ve yük dayanımı da sağlayan sandviç paneller;
iç yüz, dış yüz ve yalıtım tabakası olmak üzere 3 katman halinde üretiliyor.

Sandviç Panel Hakkında Sandviç Panel Katmanları

teras kapatma sandvic panel gizli cati

Teras kapatma gizli çatı sandviç panel

İzmir teras kapatma firması

Çeşme teras kapatma firmaları

Yatırım Ekonomisi
Bir çok yapı türünde, uygun sandviç paneli seçerek hem konstrüksiyon hem de montaj süresinden tasarruf edebilirsiniz. Kolay montaj özellikleri sayesinde bina içi aktiviteleri etkilemeden genişleme ve yenileme yapabilirsiniz. Üstelik, paneller sökülüp tekrar kullanılabileceğinden hem ekonomik, hem de pratiktir.

tymco yapi camlama sistemleri
Tymco camlama yapı sistemleri

Sandviç panellerin hafif olması, nakliye ve temel konstrüksiyon maliyetlerinde de size avantaj sağlar. Ayrıca dayanıklı yapıları sayesinde bakım maliyetleri düşük olur. Teras Kapatma Çeşme

sandviç panel çatı teras kapatma İzmir

sandviç panel çatı teras kapatma Çeşme uygulamaları

Sandviç panel teras kapama Çeşme

Hava ve Su Sızdırmazlığı
Teknopanel sandviç panelleri, sahip olduğu mükemmel birleşim detayı sayesinde su ve hava sızdırmaz. Isı yalıtımının sürekliliğini sağlayan sandviç paneller sayesinde yapınızın hiçbir noktasında ısı kaybı olmaz. Böylece, yapınızda ısıtma ve soğutmayı kontrol altına alırsınız, enerji verimliliği sağlarsınız. Teras Kapatma Çeşme hava ve su sızdırmazlığı…

Sandviç panel çeşitleri İzmir
Sandviç panel kaplama çeşitleri Çeşme

Sandviç panel renkleri

 

Sandviç panel teras kapama Çeşme

Şingıl Teras Kapatma Demir Çatı Sistemi

Teras kapama üst örtü kaplama malzemesi olarak Şingıl farklı renkleri ve estetik görünümü ile tercih edilmektedir. Kurulumu basit ve uzun ömürlüdür. Şingıl döşemek için öncelikle osb döşenmeli ve üzeri yalıtım membranları ile kaplanmalıdır. Membran levhalar 2 mm ve 3 mm kalınlığında bulunmaktadır. Membran levhalar şalama ile birbiri üzerine yapıştırılır.

Kış bahçesi kredi kartı ile ödeme kolaylıkları
Kış bahçesi kredi kartı ile ödeme seçenekleri

Şingıl Nedir?

Şıngıl esnek bir çatı kaplama malzemesidir. Şingıl ya da shingle olarak da bilinir. Petrol esaslı bir su yalıtım malzemesidir. Zaman-zaman membran ile karıştırılır. Yeşil, kırmızı veya gri renkte bulunabilir. En çok kırmızı rengi tercih edilir.

Şingıl çatı döşeme malzeme renkleri
Şingıl çatı kaplama malzemeleri

Ayrıca, uçları yuvarlak veya petek görünümlü, köşeli türleri de vardır. Bir paketi yaklaşık 3m² kaplar. Oldukça esnek ve yapışkandır. Çatılarda kullanılan, çok iyi bir su izolasyon malzemesidir. Şıngıl bir çatı izolasyon malzemesidir. Çatılara izolasyon yaptığı gibi hoş dekoratif bir görünüm katar. Teras Kapatma Çeşme işlerinizde Şingıl kaplama farklı bir tarz.

Şingıl çatı tavan örtüsü
Şingıl çatı kaplama malzemesi

Şıngıl uygulaması kolay ve hesaplı bir yalıtım malzemesidir. Bu da şıngılı eskiden beri, en çok tercih edilen çatı kaplaması ve yalıtım malzemelerinden bir haline getirmiştir.

Şimdi, şıngıl nedir daha iyi anlamanız açısından şıngılın bazı özelliklerinde bahsedelim.

kış bahçesi cam balkon
Kış bahçesi cam balkon
Şıngıl Nedir – Şıngıl Özellikleri ?

1- Üzerinde küçük mineral taşlar bulunur.
2- Esnektir, kırılma yapmaz. Teras Kapatma Çeşme
3- Hafiftir, çatıya yük bindirmez.
4- Uygulaması kolay ve hızlıdır.
5- Estetiktir ve iyi bir su yalıtım aracıdır.
6- Çatlama yapmadığı için su geçirmez.

Linea Rossa 5100 acilir doğrama İzmir
Linea Rossa 5100 acilir doğrama sistemleri Çeşme

7- Bakım gerektirmez.
8- Çatı maliyetini düşürür.
9- Benzer çatı yalıtım uygulama ve malzemelerine göre ekonomiktir.
Bu özelliklerinde dolayı şıngıl, Türkiye’de geleneksel bir çatı kaplama malzemesi halini almıştır. Şimdi şıngıl nerelerde kullanılır, şıngıl nasıl döşenir? göz atalım.

Teras kapatma metrekare kiremit hesaplama

teras kapatma metrekarede ne kadar kiremit kullanılır

Kiremit Teras Kapatma Demir Çatı Sistemi

Kiremit doğal malzeme olarak her aman değerini korumuştur. Özellikle günümüzde farklı renklerde ve özelliklerde seçenekler önümüzde durmaktadır. Kiremit ağırlık olarak diğer rakiplerine ciddi fark atmaktadır. Kiremit altına en az 11 mm veya 13 mm Osb döşenmelidir. Osb üzeri membran veya kiremit örtüsü kaplanabilir. Son sıra kiremitlerin çivi ile sabitlenmesi olası kaymaların önüne geçecektir.

Teras kapatma pliseli perde sistemleri
Teras kapama pliseli perde renkleri

Marsilya Kiremit

Marsilya TS EN 1304 standardına göre Yan ve Üst kenarlarından kenetlenebilen kiremitlerdir. Uzun yıllardır üretilen ve çok yaygın kullanımı olan kiremit çeşididir. YÜKSEL Marsilya kiremit mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek sıcaklıkta pişirilme sayesinde mukavemet değeri oldukça yüksek bir kiremittir. Ağırlığı toleransları dâhilinde değişebilir. Ebatlar standarda göre ±%2 toleranslıdır.

Teras kapatma Marsilya kiremit
Teras kapatma Marsilya kiremit çeşitleri

Örtme boyutları da ebatlara bağlı olarak ±%2 toleranslıdır. Eğilme dayanımı standarda göre en az1,2 kN (120 kgf) olmalı. Yangın yönetmeliğine göre kil ürünlerin yanıcılık sınıfı test edilmeye gerek olmadan A1(Hiç Yanmaz) sınıfıdır. Dona dayanımda TS EN 1304 standardıma göre Metot C uygundur. Sızdırmazlık deneyi Standarda göre Grup 1 Metot 2’ye göre uygulanır. 4 saatin altında sızdıran kiremitler kalitesiz olarak adlandırılır. YÜKSEL Marsilya kiremitlerinin 20 saatten fazla su sızdırmazlığı vardır.

Teras kapatma İzmir kiremit fiyatları
Teras kapatma Çeşme kiremit seçenekleri

Frig Kiremit

GRND TS EN 1304 standardına göre Yan ve Üst kenarı kenetlenebilen kiremitlerdir. Villa tipi yapıların mimarisinde daha çok tercih edilir, Ağırlığı toleransları dâhilinde değişebilir. Ebatlar standarda göre ±%2 toleranslıdır. Örtme boyutları da ebatlara bağlı olarak ±%2 toleranslıdır. Eğilme dayanımı standarda göre en az 1,2 kN (120 kgf) olmalı. Yangın yönetmeliğine göre kil ürünlerin yanıcılık sınıfı test edilmeye gerek olmadan A1(Hiç Yanmaz) sınıfıdır.

kış bahçesi teras kapatma
Kış bahçesi teras kapama

Dona dayanımda TS EN 1304 standardıma göre Metot C’ye uygundur. Sızdırmazlık deneyi Standarda göre Grup 1 Metot 2’ye göre uygulanır. 4 saatin altında sızdıran kiremitler kalitesiz olarak adlandırılır. Frig kiremitlerinin 20 saatten fazla su sızdırmazlığı vardır.

Teras kapatma Frig kiremit
Teras kapatma Frig kiremit fiyatları

Granada Kiremit

Granada, estetik ilk tercih ise…
Estetiğin en önemli unsur olduğu çatıların tercihi… Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin çatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Mikro kil teknolojisi ile üretilen Granada kiremit, pürüzsüz yapısı ve standartların üzerinde mukavemet değeri ile uzun ömürlü eşsiz bir görünüm sağlıyor.

Teras kapatma granada kiremit
Teras kapatma granada kiremit fiyatı

Granada Kiremit Üstünlükleri
1- Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
2- Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
3- Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
4- Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.

İzmir kış bahçesi firması
Çeşme kış bahçesi firmaları

Osmanlı Kiremit

Osmanlı TS EN 1304 standardına göre Üst ve Alt kiremitlerdir. Uzun yıllardır üretilen ve yaygın kullanımı olan kiremitlerdir. Özellikle restorasyonlar da kullanılan en eski kiremit örneklerindendir. Ağırlığı toleransları dahilinde değişebilir. Ebatlar standarda göre ±%2 toleranslıdır. Örtme boyutları da ebatlara bağlı olarak ±%2 toleranslıdır.

teras çatı döşeme İzmir
Teras çatı döşeme osb Çeşme

Eğilme dayanımı standarda göre en az 1 kN (100 kgf) olmalı. Yangın yönetmeliğine göre kil ürünlerin yanıcılık sınıfı test edilmeye gerek olmadan A1(Hiç Yanmaz) sınıfıdır. Dona dayanımda TS EN 1304 standardıma göre Metot C’ye uygundur. Sızdırmazlık deneyi Standarda göre Grup 1 Metot 2’ye göre uygulanır. 4 saatin altında sızdıran kiremitler kalitesiz olarak adlandırılır. Osmanlı kiremitlerinin 20 saatten fazla su sızdırmazlığı vardır.

teras kapama Osmanlı kiremit çeşidi
teras kapama Osmanlı kiremit çeşidi

Valensia Kiremit

VLNS TS EN 1304 standardına göre Yan ve Üst kenarı kenetlenebilen kiremitlerdir. Ağırlığı toleransları dahilinde değişebilir. Ebatlar standarda göre ±%2 toleranslıdır. Örtme boyutları da ebatlara bağlı olarak ±%2 toleranslıdır. Eğilme dayanımı standarda göre en az 1,2 kN (120 kgf) olmalı.

cam tavan teras fiyatları İzmir
Cam tavan teras kapatma Çeşme

Yangın yönetmeliğine göre kil ürünlerin yanıcılık sınıfı test edilmeye gerek olmadan A1(Hiç Yanmaz) sınıfıdır. Dona dayanımda TS EN 1304 standardıma göre Metot C’ye uygundur. Sızdırmazlık deneyi Standarda göre Grup 1 Metot 2’ye göre uygulanır. 4 saatin altında sızdıran kiremitler kalitesiz olarak adlandırılır. Valensia kiremitleri 20 saatten fazla su sızdırmazlığı vardır.

Teras kapatma İzmir Valensiya kiremit
Teras kapatma Çeşme Valensiya kiremit fiyatları

Valensiya Kiremit Üstünlükleri
1- Üst Toz damağı: Üzerine gelen kiremidin altında yer alan perde çıkıntı ile örtüşen bu damak, çatıda aşağı yönden yukarı yöne doğru düşey düzlemde oluşacak hava akımlarının ve su damlalarının çatı altına girmesini engeller.
2- Kiremit sabitleme deliği: Su akış seviyesinden yükseltilerek ve bir üst kiremidin koruması altına gelecek şekilde konumlandırılarak çivi veya vida deliğinden sızabilecek akıntılar önlenmiştir.

teras kapatma İzmir
Teras kapatma Çeşme firmaları

3- Montaj Esnekliği: Düşey eksendeki binilerde 1 cm tolerans sağlanmış ve bu şekilde kiremit çıtası üzerine kiremitlerin dizilmesi kolaylaştırılmıştır
Çift yan kanal: Suyun akışını yönlendiren ve kiremit içerisine sızmasını engelleyen çifte güvence.
Geniş su akışı: Suyun rahat akışını sağlayan geniş su akış yüzeyi çatı üzerinde oluşacak kir ve tortuların tutunmasını zorlaştırmakta akan suyla birlikte çatıdan kolaylıkla uzaklaşmaları sağlanmaktadır. Teras Kapatma Çeşme

Teras kapama kredi kartı ile ödeme kolaylıkları
Teras kapama kredi kartı ile ödeme seçenekleri

Akdeniz Kiremit

Akdeniz kiremit, ekstra sağlamlık isteyenlere…
Mikro kil teknolojisi ile mikronize edilen kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir dayanıma sahiptir.

giyotin cam sistemleri İZmir
Giyotin camlama Çeşme

Çift kanallı kenetlenme sistemi suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

Teras kapatma Akdeniz kiremit
Teras kapatma Akdeniz kiremit fiyatları

Alüminyum Kompozit Panel Teras Kapatma Demir Çatı Sistemi

Alüminyum kompozit levhalar ile üst yapının örtülmesidir. Üste alüminyum kompozit döşenirse mutlaka 7 cm veya 5 cm taş yünü alta serilmeli ve alt tavan kapatması yapılmalıdır. Uzun yıllar dayanan ve bakım gerektirmeyen alüminyum kompozit levha sorunsuz çözüm… Alın gizleme ve alın panelinde son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kartelada yer alan kompozit renkleri kullanılabilir. Ayrıca taşıyıcı dikey demir profiller de alüminyum kompozit levha ile kaplanabilir. Alüminyum levha arası poliüretan köpük yalıtıma katkı sağlamaktadır. Teras Kapatma Çeşme

 

Teras Kapatma Alüminyum Çatı Sistemleri

Alüminyum çatı sistemleri tamamen alüminyum iskelet malzemeden oluşur. Taşıyıcı dikme profiller 100×100 veya 135×85 ebatlarında profillerden oluşur. Üst atkı profiller alüminyum cam tutucu profilleridir. Bağlantı malzemeleri paslanmaz alüminyum takozlar ile sağlanır. Çatı sistemi üst örtü de kullanılan malzemeye bağlı belirlenir. Rolling Roof, Bioklimatik alüminyum akıllı çatı ve alüminyum kompozit çatı olarak ayırabiliriz. Teras Kapatma Çeşme

Teras Kapatma Çeşme Rolling Roof Alüminyum Çatı

Rolling Roof alüminyum çatı sistemi alüminyum panellerin geriye doğru toplanması ve tekrar tamamen kapalı hale gelmesi ile çalışan sistemdir. İstenilen Ral renklerinde boyanabilir. Aynı zamanda kanuni yasaklara karşı en güvenli teras kapatma sistemidir. Altına camlama veya giyotin sistemleri gibi ürünler takılabilir. Kumandalı ve kendinden ledli aydınlatma sistemi ile son derece modern bir üründür. Teras Kapatma işleri için rolling roof akıllı çatılar giderek artan oranda yerini almaktadır.

Teras Kapatma Çeşme Bioklimatik Aüminyum Akıllı Çatı

Bioklimatik akıllı çatı ile teras kapatma çatı sistemi tamamen fonksiyonel bir üründür. Geriye doğru toplanma ve kendi ekseninde hareket eden alüminyum panellerden oluşur.

Bioklimatik Pergola sistemleri rahatlığı ve dayanıklılığı ile yaşam alanlarında sıklıkla kullanılır. Dört mevsim yaşam alanlarından rahatça yararlanmak isteyenlerin birinci tercihi olan Bioklimatik Pergola sistemleri, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği sayesinde yağmurlu havalarda konforu toprak kokusuyla eşsiz bir keyfe çevirir. Cıvata ve vidalar paslanmaz çelikten olduğundan sert hava koşullarına karşı dayanıklı ve kaliteli yapıdadır. Teras Kapatma Çeşme

BİOKLİMATİK PERGOLA’NIN FİYATI 
Bioklimatik Pergola sistemleri öncelikle yapılacak alanın metrekaresine göre değişiklik gösterir. Alüminyum panelleri ve paslanmaz çelik bağlantı sistemleri ile sert hava koşularına karşı dayanıklı ve kaliteli yapıdadır. Böylece verilen ücretin fazlasıyla hakkını veren Bioklimatik Pergola sistemlerini cam sistemleri ile kapatmak isterseniz fiyat hâliyle biraz artacaktır.

Teras Kapatma Alüminyum Kompozit Çatı

Alüminyum kompozit paneller ile estetik ve modern çatı sistemleri elde edilir. Tüm ürünler alüminyumdan yapılmıştır. Alüminyum dikmelere kompozit levhaların bağlanması ile sistem oluşturulur. Her kik kompozit levha arasına strafor köpük veya taş yünü döşenir. Teras Kapatma Çeşme

Teras Kapatma Cam Çatı Sistemleri

Teras kapatma cam tavan sistemleri sabit ve motorlu cam tavan olmak üzere iki farklı seçenektedir. Gökyüzü ile aranızda engel olmasını istemiyorsanız cam tavan veya cam çatı… Cam çatı ve cam tavan için linke tıklayınız; CAM ÇATI

Teras Kapatma Ahşap Çatı Sistemleri

Ahşap çatı bir bakıma doğal ve eski bir sistemdir. Sıcak yapısı ile bizi geçmişe götürür. Genelde kiremit ve şingıl malzeme ile tamamlanır. Teras Kapatma 

Pergola, pergule yada pergole olarak üç farklı söyleniş biçimi mevcuttur. Gölgelik çardak olarak da ifade edilir. Sundurma ile karıştırılsa da ülkemizde artık sundurmanın yerini almıştır. Binaya yaslı gölgelik elde etmek için ”pergola yaptıracağım” demek yaygın olarak kullanılır. Çeşme Pergola Kamelya ihtiyaçlarınıza en uygun ve kaliteli çözümler… Pergola yapımı Çeşme için kullanılacak malzemeler ağırlıklı ahşap, çatı örtüsü ve çatı altı tavan malzemesidir. Ahşap doğal olmasının yanında estetik görünümü ile favori bir malzemedir. Pergule yapımında kullanılan ahşap çeşitleri kalite değerlerine göre sınıflara ayrılır.

Ahşap pergola iskeleti yada pergola taşıyıcı sistemi ilk başlangıç hamlesi ve en önemli bölümüdür. İskelet oluşturmak ahşap direkler ile mümkündür. 10*10 cm veya 12*12 cm ebatlarında genellikle kullanılan ölçülerdir. Pergolanın derinlik ve uzunluğuna bağlı ağırlık yüküne bağlı dikme ebatları ölçüleri artırılabilir. Sağlıklı bir iskelet yapımı için en doğru olan ahşap destek noktaları oluşturulmalıdır. Çeşme Pergola Kamelya Taşıyıcı direkler alın ahşap profilleri ile çok dikkatli ve sağlam birleştirilmelidir. Ahşap pergola kiremit veya şingıl malzeme ile üst örtüsü tamamlanır.

Teras Kapatma Tavan Modelleri

Tavan kavramı ile çatı kavramı karıştırılmaktadır. Teras kapatma sistemlerinde elbette bir çatı ve bir tavan sistemi olacaktır. Tavan kaplama ürünleri bütçeye ve konfora bağlı seçilmektedir. Tavan teras kapatmanın görünen yüzüdür. Estetik ve modern ürünlerin seçilmesi başarılı sonuçlar ortaya koyacaktır.

Teras Kapatma Alüminyum Kompozit Tavan Uygulaması

Sorun istemiyor isek ve uzun ömürlü kalıcı olmasını istiyorsak seçmemiz gereken malzemelerin başında alüminyum kompozit tavan uygulaması seçilmelidir. Renkleri ve izolasyona katkısı ile her zaman ön planda tutulabilecek bir üründür. Alüminyum kompozit levha işlemesi kolay ve montajı pratiktir. Demir iskelet sistemi alüminyum kompozit malzemeye uygun olarak kurulmalıdır. Teras Kapatma 

Teras Kapatma Cam Tavan Sistemi

Cam çatı yada cam tavan ayrı ürünler olarak algılanabilirse de aslında aynı anda bir çözüm üretilmiştir. Cam çatı aynı zamanda cam tavandır. Cam tavanda aynı zamanda cam çatıdır. Yeni geliştirilen perde sistemleri cam tavanda çok şık durmaktadır. Cam tavan uygulamalarında kullanılacak camlar; lamine camlar, temperli camlar, temperli ısıcamlar, lamine temperli ısıcamlar ve pleksiglass malzemeler olarak ayrılabilir. Teras Kapatma Çeşme

En ucuz cam tavan cam çeşidi 6 mm temperli camdır.

En pahalı cam tavan cam çeşidi Lamine temperli reflekte çift camlı cam tavandır.

Teras Kapatma Boardex Tavan Kaplama

Boardex tavan kaplama malzemesi dış yüzeylerde dahi dayanıklı olan duvar sistemleridir. Boardex tavan kurulumu kolay, sıvanabilir ve boya ile zevke uygun renklendirilebilir. Alçıpan levhaya göre daha dayanıklı ve kaliteli bir malzemedir. Teras Kapatma Çeşme

Teras Kapatma Ahşap Lambri Tavan Kaplama

Ahşap lambri geçmişin vazgeçilmez tavan kaplama malzemesidir. Ahşap lambri de kalite ve dayanıklılık açısından sınıflara ayrılır. Finlandiya çamı en kaliteli ve pahalı tavan kaplama malzemesi olarak ön plana çıkmaktadır. Ülkemizde ise ağırlıklı olarak yerli karaçam veya rus çamı lambri kullanılmaktadır.

Teras Kapatma Pvc Lambri Tavan Kaplama Uygulaması

Pvc lambri ile tavan kapatma ahşap lambrinin yerini almak üzere geliştirilmiştir. Beyaz, ahşap desenlerde olmak üzere bir çok farklı desen ve renklerde kullanılabilir. Teras Kapatma 

Teras Kapama Karolem Tavan Kaplama

Karolem tavan kaplama sistemleri pratik ve her hangi bir sorunda değişimi kolay olan bir üründür. Dayanıklı ve estetiktir. Ancak hala teras kapatmalarda sıklıkla kullanılmamaktadır. Teras Kapatma Çeşme

Teras Kapatma Çeşme

Teras Kapatma Alt Cephe Kapama Ürünleri

Cam balkon, giyotin camlama, motorlu panjur, alüminyum doğrama ve pvc doğrama ile teras kapamaların etrafı kapatılabilir. Teras kapatma modelleri, teras kapatma fiyatları, dubleks teras kat kapama, çatı katı teras kapama ve teras camlama kelimeleri ile yapacağınız aramalarda firmamıza ulaşabilirsiniz. Teras Kapatma Çeşme

Teras Kapatma Cam Balkon Ürünleri İçin linke tıklayınız; CAM BALKON

Teras Kapatma Giyotin Camlama İçin Linke Tıklayınız; GİYOTİN CAM

Teras Kapatma Linea Rossa Alüminyum Ürünleri İçin Linke Tıklayınız; LİNEA ROSSA

Alaçatı teras kapatma, Şifne teras kapatma, Reisdere teras kapatma, Ilıca teras kapatma, Dalyan teras kapatma, Boyalık teras kapatma ve Çiftlikköy teras kapatma işleriniz için ücretsiz keşif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Teras Kapatma Çeşme ücretsiz keşif Tymcoyapı

Teras Kapatma Çeşme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN TIKLA ARA