Kış Bahçesi Foça

Kış Bahçesi Foça Firmaları

Kış bahçesi Foça firmaları araması yaptığınızda Tymcoyapı genç mühendis kadrosu ve deneyimli uygulama personelleri ile doğru adres… Kış bahçesi Foça‘de son yıllarda ciddi talep görmeye devam etmektedir. Kış bahçesi tasarımı, kış bahçesi imalatı, kış bahçesi uygulamaları ve kış bahçesi yalıtımı bir bakıma mühendislik bilgisi ile desteklenmelidir. Kış bahçesini kim yapar? sorusunun cevabı Tymcoyapı…

Kış bahçesi İzmir
Kış bahçesi Foça firması

Ücretsiz kış bahçesi keşif hizmetleri, 3D görsel kış bahçesi çizimi çalışması ve doğru ürünlerin bir araya geldiği çözümler firmamızda!.. Teknik olarak kış bahçesi kavramını ele alırsak bileşenlerini anlayabiliriz. Teknik kavramların yanında uygulama aşaması ile ürün bileşenlerini beraber düşünmek soru işaretlerinin cevabı olacaktır. Uzlaşılmış ve üzerinde fikir birliğine varılmış uygulamalar sonuç odaklı girişimler olarak karşımıza çıkar.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılmalı?

Adım adım ilerleyerek kış bahçesi nasıl yapılmalı? sorusunun cevabını akılcı önerilere verelim. Kış bahçesi, kış odası, bahçede yaşam odası veya bahçe cam odası gibi kelimeler ile değerlendirildiğini görmekteyiz.

Kış bahçesi İzmir modelleri
Kış bahçesi Foça görselleri

Kış bahçesi bir bölümü binaya yaslanmış olabilir. Bazen de bahçede dört yanı bağımsız alan olarak kurulabilir. Mevcut pergola, sundurma altlarının kapatılmasını da kış bahçesi olarak değerlendiren aramalar ile karşılaşıyoruz. Veranda kapatılması da kış bahçesi uygulamaları arasındadır.

Isıcamlı katlanır cam kış bahçesi
Isıcamlı katlanır cam kış bahçesi fiyatları
kış bahçesi İzmir
Kış bahçesi Foça firmaları

Kış Bahçesi Çatı Sistemleri

Çatı yapımı ve çatı örtü çözümleri işin başında en çok dikkat edilmesi gereken konudur. Baştan planlama yapılmalı özellikle duvar dibi bağlantı işlemleri su sızmalarına karşı tedbirler alınarak düşünülmelidir. Kısaca çatı sistemlerinden bahsedelim. Kış bahçesi çatı sistemleri taşıyıcı iskelet, çatı örtüsü ve su tahliye oluk malzemelerinden oluşur.

Kış bahçesi cam çatı İzmir modelleri
Kış bahçesi cam çatı Foça uygulama firması
Kış Bahçesi Taşıyıcı İskelet Seçenekleri

Sistemin ilk planda sağlam ve sorunsuz olması için taşıyıcı iskelet uygulamasının uzman ekiplerce dikkatlice yapılmalıdır. Dolu yağışı, fırtına, ani yağmurlar gibi doğa olaylarına karşı güvenli olmalıdır. Kış Bahçesi Foça

Kış bahçesi mimari dekor
Kış bahçesi sistemleri
Kış Bahçesi Taşıyıcı Demir Profil İskelet 

Demir kutu profiller boyalı malzeme seçilmelidir. Taşıyıcı dikey ayaklar 80×80 2 mm, 80×80 2,5 mm, 80×80 3 mm, 100×100 2 mm, 100×100 2,5 mm ve 100×100 3 mm arasından yükseklik ve genişlik dikkate alınarak seçilir. Üst örtü taşıyıcı demir profiller 40×60 2 mm, 40×60 2,5 mm veya 40×60 3 mm et kalınlığında tercih edilmelidir.

Kış bahçesi demir taşıyıcı iskelet sistemi
Kış bahçesi demir taşıyıcı iskelet uygulaması

Fiyatı etkileyen unsurlar demir profillerin boyalı olsa da tekrar astarlanması, epoksi astar ile korunmasıdır.

Demir iskelet epoksi boya
Demir iskelet epoksi boya işlemi
Kış Bahçesi Taşıyıcı Alüminyum Profil İskelet

Alüminyum taşıyıcı alüminyum profiller daha çok cam tavan ve kompozit tavan-çatı kapama işlerinde kullanılır. Taşıyıcı dikey ayaklar 100×100 alüminyum kutu profillerdir. Alüminyum oluk profili sorunsuz bir final ortaya koyar. Üst örtü profilleri 50×80, 50×100, 50×120 ve 50×150 mm cam taşıma profili olarak uygulanır. Kış Bahçesi Foça

Kış bahçesi alüminyum taşıyıcı profilleri
Kış bahçesi alüminyum taşıyıcı sistemleri
Kış Bahçesi Taşıyıcı Krom Profil İskelet

Krom taşıyıcı iskelet profilleri tamamen sorunsuz bir sistem istenildiğinde seçilebilir. Ancak demir ve alüminyum profil sistemlerine göre 3-4 kat pahalı maliyet ortaya çıkmaktadır.

Kış bahçesi alüminyum iskelet profilleri
Kış bahçesi alüminyum iskelet profil çeşitleri

Kış Bahçesi Üst Örtü Seçenekleri

Kış bahçesi sistemlerinde en önemli unsurların başında üst örtü sistemi gelmektedir. Kullanım amacına göre, binanın bulunduğu bölgenin iklim koşullarına göre üst örtü seçilmelidir. Kışın daha ziyade kullanmak istiyorsanız cam tavan seçilebilir.

ahsap desenli kış bahçesi
Ahşap desenli kış bahçesi sistemleri

Cam tavan perdesi gerekecektir belki de… Güneş den tamamen korunmak istediğinizde kapalı bir üst örtü seçmelisiniz. Nasıl bir üst örtü seçileceği elbette keşif hizmeti sonucu birlikte ortaya çıkacaktır.

Sandviç panel çatı örtüsü
Sandviç panel çatı örtü uygulaması
Sandviç Panel Çatı Örtüsü

Sandviç panel pratik, kurulumu kolay, hafif, yalıtım değeri ve uzun ömürlü olması sebebi ile her zaman çatıların ilk tercihidir. Yağmura doluya dayanıklı yapısı ile güvenle kullanabilirsiniz. İki panel arası köpük izolasyonu ile yüksek değerler elde edilir.

Cam tavanlı kış bahçesi İzmir
Cam tavanlı kış bahçesi uygulaması Foça

Demir profil ile yapılan çatı ve pergolalarda genelde kullanılır. Son yıllarda alüminyum profiller ile de uygulanmaktadır. Genelde beyaz ve kiremit rengi piyasada hakimdir. 7 cm kalınlığı ile güneşin yakıcı ışınlarına karşı sağlam bir kalkan olarak görebiliriz.

 

Alüminyum Kompozit Panel Çatı Örtüsü

Alüminyum kompozit panel çatı örtüsü ile daha estetik ve soft bir çatı üst kaplama elde etmenin bir başka yolu… İki kompozit panel arası sert köpük ile oluşturulan panel bir taşla iki kuş deyiminin karşılığı gibi! Alt tarafı tavan görevi görürken, üst tarafı ise çatı vazifesi görmektedir. Bakım gerektirmez. Rengi uzun yıllar solmaz ve kolay temizlenir. Düz sathı ile yağmur suyuna hızlıca yol verir. Farklı renklerde kullanma şansı her zaman vardır.

Kış bahçesi alüminyum kompozit İzmir
Kış bahçesi alüminyum kompozit panel
Şingıl Çatı Örtüsü

Şingıl daha nostaljik özlemlerin bir yansıması. Teknolojik ama geçmişten esintiler… Zerafet ve renklerin bir arada tangosu. Bir çok farklı desen ve panel yapısı ile Şingıl hafif, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Tekniğinde yapılan uygulama ile başarılı sonuçlar verir.

 

Şingıl çatı tavan örtüsü
Şingıl çatı kaplama malzemesi
Şingıl Nedir

Şıngıl esnek bir çatı kaplama malzemesidir. Şingıl ya da shingle olarak da bilinir. Petrol esaslı bir su yalıtım malzemesidir. Zaman-zaman membran ile karıştırılır. Yeşil, kırmızı veya gri renkte bulunabilir. En çok kırmızı rengi tercih edilir. Ayrıca, uçları yuvarlak veya petek görünümlü, köşeli türleri de vardır.

kış bahçesi teras kapama seçenekleri İzmir
Kış bahçesi teras kapatma tasarımları Foça

Bir paketi yaklaşık 3m² kaplar. Oldukça esnek ve yapışkandır. Çatılarda kullanılan, çok iyi bir su izolasyon malzemesidir. Şıngıl bir çatı izolasyon malzemesidir. Çatılara izolasyon yaptığı gibi hoş dekoratif bir görünüm katar.

Güneş kırıcılı kış bahçesi İzmir
Güneş kırıcılı kış bahçesi fiyatlarıFoça

Şıngıl uygulaması kolay ve hesaplı bir yalıtım malzemesidir. Bu da şıngılı eskiden beri, en çok tercih edilen çatı kaplaması ve yalıtım malzemelerinden bir haline getirmiştir.

kış bahçesi izmir tasarım
kış bahçesi izmir firması

Kış Bahçesi Alt Kapatma Sistemleri

Bir kış bahçesi çatı ve tavan ürünleri ile kapatıldıktan sonra elbette alt etraf kapatma işlemi ile tamamlanacaktır. Bu konuda farklı seçenekler önümüzde durmaktadır. Kış bahçesi Foça alt kapatma sistemlerini inceleyelim.

kış bahçesi İzmir
Kış bahçesi Foça firmaları

Kış Bahçesi Cam Kapama Sistemleri

Cam her zaman yapılara ekstra olarak değer katar. Cam balkon olarak da adlandırılan sistemlerdir. Katlanır cam balkon veya sürgülü cam balkon modelleri mevcuttur. 8 mm veya 10 mm temperli cam veya ısıcamlı olarak uygulanır. Camlama sistemlerinin karakteristik özelliklerini sayacak olursak;

Kış bahçesi cam balkon İzmir
Kış bahçesi cam balkon firması

1- Katlanır Cam Balkon Özellikleri

Katlanır cam balkon genellikle balkonlarda kullanılır. Kasanın içerisinde cam panellerin kaydırılarak çıkış noktasından içeriye doğru katlanması prensibine göre çalışır. Çelik rulman tekerlekler sistemin işlevselliğini üstlenir. Alüminyum cam ara çıtaları ile hava – toz – su yalıtımı sağlanır.

kış bahçesi cam balkon İzmir
Kış bahçesi cam balkon kapama Foça firması

a- Cam Çeşitleri: 8 mm – 10 mm – Çift cam (Tüm camlar temperli veya laminedir)

b- Cam Renkleri: Füme – Bronz – Yeşil – Mavi – Şeffaf

c- Alüminyum Profiller: Damlalıklı Kasa – Düz Kasa – Cam Taşıyıcı Profiller – Ayar Profili

d- Alüminyum Profil Renkleri: Ral Renkleri – Ahşap Desenler – Eloksal (natural) – Bronz

2- Sürme Cam Balkon Sistemleri

Sürme camlama genellikle mekanlarda ve mevcut alandan kaybetmek istenmeyen durumlarda öncelikli sistemdir. Balkonlarda silme sorunlarından dolayı kullanılmaz. Ofis bölme – kış bahçesi – teras kapatma gibi işlerde kullanılır.

giyotin camlı kış bahçesi
Giyotin camlı kış bahçesi modelleri

a- Cam Çeşitleri: 8 mm – 10 mm – Çift cam (Tüm camlar temperli veya laminedir)

b- Cam Renkleri: Füme – Bronz – Yeşil – Mavi – Şeffaf

c- Alüminyum Profiller: Eşikli Kasa – Eşiksiz Kasa – Cam Taşıyıcı Profiller – Ayar Profili

d- Alüminyum Profil Renkleri: Ral Renkleri – Ahşap Desenler – Eloksal (natural) – Bronz

Kış Bahçesi Foça

giyotin cam üretici bayii izmir
Giyotin camlama üretici bayileri Foça

Kış Bahçesi Giyotin Camlama Sistemleri

Giyotin camlama aşağı doğru toplanan cam panellerinin motor gücü ile çalışması tekniğine dayanır. Normal giyotin ve silinebilir giyotin modelleri olarak seçenekleri mevcuttur. 8 mm -10 mm ve çift camlı giyotin olarak üretilmektedir. Kafe ve mekanlarda son yıllarda çok yoğun kullanılmaktadır.

Giyotin hareketli cam renk seçenekleri İzmir
Giyotin hareketli cam ral renkleri Foça

a- Cam Çeşitleri: 8 mm – 10 mm – Çift cam (Tüm camlar temperli veya laminedir)

b- Cam Renkleri: Füme – Bronz – Yeşil – Mavi – Şeffaf

c- Alüminyum Profiller: Silinebilir Kas – Düz Kasa – Cam Taşıyıcı Profiller – Giyotin Kutusu

d- Alüminyum Profil Renkleri: Ral Renkleri – Ahşap Desenler – Eloksal (natural) – Bronz

Kış Bahçesi Foça

tymco-yapi
tymco-yapi-sistemleri

Kış Bahçesi Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum doğrama mimari doğrama sistemlerinde konfora uzanan kısa yol… Özellikle Kleidco ve Asaş markası ile yaptığımız üretimler kış bahçesi sistemlerine modern çözümler geliştirir. Sürme alüminyum, Hebeschiebe alüminyum ve Wolksvagen sürme seriler ile başarılı sonuçlar alınır. Yalıtımlı ve yalıtımsız profil çeşitleri isteğe bağlı kullanılır.

Linea Rossa Milano İzmir firması
Linea Rossa Milano Foça bayi

Kış Bahçesi Foça

Kış Bahçesi Yalıtım Çözümleri

Kış bahçesi pvc lambri tavan
Kış bahçesi pvc lambri tavan kaplama

Kış bahçesi yapımında en önemli unsur yalıtım ve izolasyon olarak göze çarpmaktadır. Özellikle duvar dibi yalıtım ve oluk inişlerinin yalıtımı çok önemlidir. Sandviç panel döşemesi esasında duvar içeriye doğru 3 cm oyularak içeriye sürülmesi olmalıdır. Bağlantı noktasına epoksi yalıtım bandı kaplanması verimi artıracaktır. Su oluklarının kaynak ve birleşim yerleri iyice kaynatılıp astarlanmalıdır.

Kış bahçesi kredi kartı ile ödeme kolaylıkları
Kış bahçesi kredi kartı ile ödeme seçenekleri

Tymcoyapı Mimari Alüminyum Cam Sistemleri

Tymcoyapı genç dinamik kadrosu ve yeniliklere açık yapısı ile müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Gününde teslimat ve uygun ödeme şartları ile kolaylıklar dünyasına hoş geldiniz. Ücretsiz keşif hizmeti ile sizde oluşan soru işaretlerine en doğru cevapları veriyoruz.

Foça ve Ege bölgesinde her gün aynı heyecanla çalışıyor, geleceğe dair sektörde sağlam bir yer edinmenin mücadelesini veriyoruz. Tymcoyapı mimari alüminyum sistemleri üretim ve montaj faaliyetlerini değerli ulusal markalar ile desteklemektedir. Kış Bahçesi Foça ve ilçelerinde 8 yıldır ağırlıklı olarak uygulamaktayız. Bir başka firmaya yaptırmış olsanız dahi olası sorunlarınızda elimizden gelen yardım ve desteği vermekteyiz.

 

Kış Bahçesi Foça

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN TIKLA ARA